902
155115

A Swedish Rococo table.

10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Hammer price
13 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
A Swedish Rococo table.

Fanerat med plommon och fruktträ. I sargen låda. Längd 50,5, bredd 35, höjd 71,5 cm.

Fanerskador, senare lås och beslag. Ursprungligen även med hörnbeslag.