217
188621

Carl Fredrik Aagaard

(Denmark, 1833-1895)
CARL FREDRIK AAGAARD, olja på duk. Signerad C.F. Aagaard.

Från kusten vid Amalfi. Duk 43 x 63 cm.

Slitage och ytsmuts.

Droit de suite: No
Estimate:

60 000 - 80 000 SEK

5 670 - 7 560 EUR

5 770 - 7 690 USD

Hammer price:
Unsold
For condition report contact specialist
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Head Specialist Silver and Sculpture
+46 (0)709 17 99 93