217
188621
Carl Fredrik Aagaard
(Denmark, 1833-1895)
Carl fredrik aagaard, olja på duk. signerad c.f. aagaard.

CARL FREDRIK AAGAARD, olja på duk. Signerad C.F. Aagaard.

Från kusten vid Amalfi. Duk 43 x 63 cm.

Slitage och ytsmuts.

Droit de suite: No
Estimate:

60 000 - 80 000 SEK

6 316 - 8 421 EUR

Contact specialist
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist Sculpture and Old Masters
+46 (0)709 17 99 93