227
70443

SERVISDELAR,

14 delar, porslin, underglasyr. Rörstrand 1920-tal. Bestående av 7 mattallrikar (24,2), 6 assietter (17) samt kakfat på fot (22,5). Brämet med dekor i relief av cyklamen i rosa och grönt.

Lagning (kakfatet).

Droit de suite: No
Estimate:

3 000 - 4 000 SEK

281 - 375 EUR

270 - 360 USD

Hammer price:
5 000 SEK
Saleroom notice

Assiett samt kakfat med lagning.