79
70155

EQUELLE,

5 000 - 8 000 SEK
478 - 764 EUR
542 - 868 USD
Hammer price
24 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
EQUELLE,

förgyllt silver. Barockstil. Rund på runt profilerat fat. Raka genombrutna hänklar.Heltäckande gravyr med medaljongere med putto i relief. Urtag för sked. Fatets diam 21, equellen 14 cm.

Slitage.