480
85027

SKÅLFAT. Daterad 1754, troligen Tyskland. Rokoko.

4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Hammer price
2 000 SEK

Tenn. Ovalt profilerat med knäckar. Graverat W.S.M.M. 1754. Längd 41 cm.

Bristningar, bucklor.