867
83649

TAKARMATUR, G A Berg, Stockholm 1930-tal.

1 500 - 2 000 SEK
131 - 175 EUR
138 - 184 USD
Hammer price
1 300 SEK

Mässingsstativ, rektangulär lampa med trälameller, pergament samt trä, med sex ljuspunkter. Längd 77 cm, bredd 35 cm, höjd ca 75 cm.

Smärre skador och slitage.

Provenance

Gösta Werner