127
89831

SPEGEL. Sengustaviansk.

10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Hammer price
8 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
SPEGEL. Sengustaviansk.

Förgylld, bronserad och svartmålad. Rektangulär med utskjutande krön. Dekor av antikiserande ansiktsmedaljong och ymnighetshorn. Höjd 147, bredd 66 cm.

Delvis senare dekor, smärre skador.