915
71077

FAT,

1 000 - 1 500 SEK
95 - 142 EUR
109 - 163 USD
Hammer price
2 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
FAT,

cloisonné. Japan, Meiji, 1800-tal. Runt med polykrom dekor av fåglar bland bambu och pioner. Diam 30,5 cm.

Smärre nagg och slitage.

Provenance

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.