Lilla Bukowskis S191

214 items
967. Robert Högfeldt, "Kaninmåltid".
Hammer price
3 200 SEK
4 000 - 6 000 SEK
968. Pierre Olofsson, Utan titel.
Hammer price
2 400 SEK
3 000 - 4 000 SEK
969. EINAR NERMAN, olja på duk. Sign och dat -42.
Hammer price
Unsold
4 000 - 6 000 SEK
970. Siri Derkert, "Flicka med blomsterkrans".
Hammer price
10 000 SEK
8 000 - 10 000 SEK
971. Carl Wilhelmson, "Man med redskap".
Hammer price
12 000 SEK
15 000 - 20 000 SEK
972. Esaias Thorén, Utan titel.
Hammer price
12 000 SEK
15 000 - 20 000 SEK
973. AXEL NILSSON, olja på pannå. Sign.
Hammer price
Unsold
15 000 - 20 000 SEK
974. EVA BAGGE, olja på duk. Sign och dat -59.
Hammer price
Unsold
12 000 - 15 000 SEK
975. OSKAR BERGMAN, olja på duk. Sign och dat 1922.
Hammer price
Unsold
8 000 - 10 000 SEK
977. Victor Axelson, "Stockholmsmotiv".
Hammer price
3 000 SEK
3 000 SEK
978. Kurt Jungstedt, "Teater i Köpenhamn".
Hammer price
1 600 SEK
2 000 SEK
984. Lotten Rönquist, "Från Drottningholms park".
Hammer price
15 000 SEK
8 000 - 10 000 SEK
987. Per Södermark, Studie av flicka i folkdräkt.
Hammer price
Unsold
8 000 - 10 000 SEK
988. Jan Stenvinkel, Utan titel.
Hammer price
Unsold
6 000 - 8 000 SEK