400
138813

GLASSERVIS, 68 delar, "Rio", Edvard Hald, Orrefors.

5 000 - 6 000 SEK
479 - 575 EUR
542 - 650 USD
Hammer price
3 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Bestående av 13 vinglas, 6 starkvinsglas, 13 snapsglas, 12 sherryglas, 12 likörglas samt 12 selterglas.

Slitage, endast ett smärre nagg.