53
131175

BORDSPENDYL. Nyrokoko.

3 000 - 3 500 SEK
266 - 311 EUR
278 - 324 USD
Hammer price
3 000 SEK
BORDSPENDYL. Nyrokoko.

Förgylld brons. Svängd form med dekor av elegant dam. Vit urtavla. Höjd 38 cm. Pendel medföljer.

Dekordel saknas, lagning baktill, möjligen senare urverk.