• 5536213 thumb
  • 5536222 thumb
  • 5511070 thumb
5536213 bukobject
  • 5536213 thumb
  • 5536222 thumb
  • 5511070 thumb

315. MATTA, semiantik/ Old Azerbadjan.

212 x 122 cm.

Mörkblå botten med polykroma medaljonger, eviga knuten och stiliserade blommor. Benvit huvudbård med växtornament.

6 000 - 8 000 SEK
652 - 869 EUR
Final price (incl. buyer's premium)
7 350 SEK

It is too late to place absentee bids for this lot.

Condition report

Ställvis något slitage, smärre fläckar. En kortsida senare, en saknar några knutrader, senare fransar.

Terms & Conditions

Terms & Conditions details

Transport

Read more here

Different ways to place bids

Read more here

Register an account

Sign up here