Skål signerad Eric Löfman Uppsala 1979, höjd 9,5, längd 14 cm, vikt ca 345 gram.
Ordförandeklubba, ostämplad, märkt "Åt Sydsvenska Kraftbolaget såsom minne af den 7 maj 1909, då elektrisk ström första gången levererades till Malmö Yllefabrik", längd 23 cm, vikt ca 302 gram.
Wear due to age and use. Tarnished. Stains. Scratches.
EON tidigare Sydkraft