Målat i blått och rött. Dekor av infällda spegelfält, två dörrar, uppsvängt krön. B 89, djup 54, h 128.
Slitage, sprickor, skador, listbortfall. Mest senare bemålning, delvis framtagen originalmålning. Nyckel saknas.