Bestående av:
Två med motiv av blommor, diameter 22,5 cm (en med sprickor).
Tre med blommor och växter, diameter 23 cm (nagg).
Två med landskapsmotiv, 23 cm (sprickor).
1 med grisaille, med motiv av blombukett, diameter 24,5 cm.
1 fat, med motiv av skroll och blommor, diameter 28,5 cm (lagningar).
Wear, firingspots, chips. Many with damages.