1217221
DURKSLAG, SANDSTRÖARE SAMT BÄGARE, 3 delar, mässing, omkring år 1800.
Durkslag, sandstrÖare samt bÄgare, 3 delar, mässing, omkring år 1800.

Bägarens höjd 14,5, sandströarens diameter 9,5, durkslagets längd 29 cm.

Bruksslitage. Durkslaget och bägaren med skador.

Droit de suite: No
Location:
Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.