1256417
Empire
(1810-1840)
Ljusstakar, ett par, förgylld och patinerad brons, senempire, 1800-talets mitt.

LJUSSTAKAR, ett par, förgylld och patinerad brons, senempire, 1800-talets mitt.

Höjd 22 cm.

Renovated.

Droit de suite: No
Location:
Contact
Anna Wessman
Anna Wessman
Appraiser
+46 (0)708 10 86 14

Customer service

Sweden
Telephone hours: mon - fri 9 am - 5 pm

Telephone hours: mon - fri 9 am - 1 pm

Send a message
Auction closed
Final bid
4 200
395
462
8 000 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bidhistory (19 bids)
10
Sep 20 9:20 PM
4 200 SEK
9
Sep 15 10:17 AM
4 000 SEK
Sep 14 10:04 PM
3 800 SEK
10
Sep 14 7:55 PM
3 600 SEK
9
Sep 14 12:09 PM
3 400 SEK
All times are in CEST