TEKANNA PÅ RECHAUD samt TEKANNA, nysilver, Sheffield, England.

Pumpaformade kannor med knopp i form av frukt. Graverad akantusdekor. Volutfötter. L 26-27. Tot h på kanna med rechaud 38.

Brännare saknas. Slitage. Större kannan med bucklor.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.