Vitmålad. Kantsarg. Två lådor med romber, i fronten Två skåpluckor med bakomliggande hyllor. Runda mässingbeslag. B ca 49, L ca 108, H ca 112. Nyckel finns.
Bruksslitage. Smärre märken och repor. Senare målning. Slitage på färgen.