SOLFJÄDER, taft och trä, 1800-tal samt MASK, trä.

Solfjäderns tyg med målad figurscen, bemålat trä med rikliga sniderier, skruv i pärlemor. L ca 31. Ask med dedikation medföljer.
Maskens l ca 18.

Slitage, tyget med reva, asken skadad.

Provenance

Släkten Armfelt.

Auction closed
100 EUR
The auction is closed.