MATTA, Semiantik Täbris. Ca 374 x 295.

Rödorange botten med stora polykroma kartusher med palmetter, arabesker, blommor, granatäppelträd och fåglar. Mörkblå huvudbård med kartusher, medaljonger, arabesker och blomrankor.

Något slitage, smutsig, fläckar, smärre skador och malskador. Långsidorna med trampveck och skador.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed