BÄGARE, silver, Diedrich Schvart Karlskrona 1797. Vikt ca 430 gram.

Konande på rund förgylld fot. Svisselerad växtdekor. Mynning med förgylld kantbård samt invändigt förgylld. H 19,5.

Smärre slitage och repor. Ställvis slitagen förgyllning.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed