SKRIVBORD, rokokostil, sekelskiftet 1900.

4 svängda ben, med rocailldekor. Konturerad front. Skiva med läderinfällning. Rikt dekorerade beslag. 5 lådor. L 140, B 76, H 78. Nyckel finns.

Slitage. Bleknad skiva, trasigt läder med repor, hål och fläckar. Trasiga beslag, delar medföljer. Ej ursprungliga nycklar.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed