Theme auctions online
Madeleine Pyk – A Collection F769
Auction:
Auction:
Auction:
Auction:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Auction:
Auction:
Auction:
Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

KOFFERT, Louis Vuitton, 1900-talets första hälft.

Monogrampräglad. Stötlister av trä. Mässingsskodda kanter. Reseetikett. Läderrem märkt "Louis Vuitton Made in France London". Invändigt fodrad med beige bomull. Invändiga lådor och fack. Invändig etikett. Handtag av mässing med märkning "A Rue Scribe Paris Louis Vuitton London 149 New Bond Street". Beslag märkta LV. L 100. B 55. H 57.

Hårt bruksslitage. Slagmärken. Tryckmärken. Repor. Rem med skada.

Auction closed
30 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed