KAMIN, gjutjärn, nr 17, Husqvarna, 1900-talets första hälft.

Cylinderform. Organisk dejor. Lock med genombruten dekor. Svängda ben. H ca 72.

Slitage. Anlöpningar. Repor. Senare sprintar på luckan. Ej funktionstestad.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.