Ek. Krön med kraftig rak kantlist. Skåplucka med bakomliggande hyllor. Svarvade framben. L 95,5, B 43, H 134. Nyckel finns.
Slitage. Märken och repor. Kompletterad. Renoverad. Senare delar.