Dekor i underglasyrblått med pagod- och flodlandskap. Skålfat, diameter 26, stekfat 31 x 23,5, terrin med lock, 24 x 30, höjd 13.
Slitage. Repor. Skålfat med lagningar. Krackeleringar.