KAVIARSKED, TEGLASHÅLLARE, och VODKABÄGARE, 2 st, silver , Ryssland.

Sked i trä med cloissonnéarbete i emalj och förgyllt silver. Längd 16 cm. Teglashållare, vitmetall, genombruten dekor, stämplad Moskva Pläter Fabrik (med kyrillisk skrift). Monogram. Höjd 11 cm. Vodkabägare med niellodekor. Invändigt förgylld. Stämplad 875. Höjd 7,5 cm. Bägare med graverad dekor och inskription, Moskva, 1908-1926. Höjd 7 cm.

Teglas saknas. Slitage. Smärre bucklor.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.