ALBERT ENGSTRÖM, mapp med reproduktioner, "Ett Tjog Teckningar ur Albert Engströms Portfölj", signerad med dedikation.
Innehållande 20 blad. Utgivet av E. Lundquists Förlag, Stockholm, 1908. Bladstorlek ca 37 x 30,5 cm.
Slitage. Gulnat. Mapp med skador. Ej genomgånget.