LITOFANISTÄLL, gjutjärn, empire, 1800-talets första hälft.
Ram med genombruten kant uppburen av två bevingade figurer. Svängda fötter. Höjd 30 cm.
Slitage. Smärre rost. Litofaniplattor saknas.