Gustavsberg

(Sweden, 1825-)
Gustavsberg
(Sweden, 1825-)

SERVISDELAR, 83 stycken, porslin, "Aramis", Margareta Hennix, Gustavsberg, 1970-tal.

15 mattallrikar, 15 förrättstallrikar, 10 djupa tallrikar, 12 assietter, 7 tekoppar på fat (1 extra medföljande fat), 12 kaffekoppar på fat (1 extra medföljande fat), 10 mockakoppar på fat, (2 extra medföljande fat), 2 sockerskålar.

Bruksslitage. Nagg. Repor.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.