RAKSPEGEL, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.
Mahognyfaner. Uppfällbar spegel. Låda med fack. Längd 27, bredd 20, höjd 12 cm. Medföljande diverse rakverktyg m.m. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Anlupet glas.