SKÅL, glaserad keramik, Michael Andersen & Söner, Bornholm, Jugend, tidigt 1900-tal
Dekor av trollsländor i relief. Inristad märkning samt målad märkning under glasyren. Diameter ca 14 cm.
Invändigt slitage. Fotring med slitage.