OLLE BAERTLING, färgserigrafi, 1966-68, signerad och numrerad 231/300.
Geometrisk komposition. Ur sviten: "The Angles of Baertling". Bildstorlek 32,5 x 17 cm. Bladstorlek 34,5 x 19 cm.
Oramad. Svagt gulnad. Möjligen smärre retusch på de svarta linjerna.