Alf Wallander

(Sweden, 1862-1914)
Alf Wallander
(Sweden, 1862-1914)

KAFFESERVIS, 15 delar, fältspatporslin, "Trollslända", Alf Wallander, Rörstrand, jugend, omkring 1910.

12 kaffekoppar med fat + 2 medföjande fat, gräddkanna, sockerskål, kaffekanna.

Slitage, Enstaka märken och nagg, kaffekanna med lagningar.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.