KAFFESERVIS, 15 delar, fältspatporslin, "Trollslända", Alf Wallander, Rörstrand, jugend, omkring 1910.
12 kaffekoppar med fat + 2 medföjande fat, gräddkanna, sockerskål, kaffekanna.
Slitage, Enstaka märken och nagg, kaffekanna med lagningar.