TEKANNOR, 5 st, Inger Persson, Rörstrand.
Tre st "Pop". Två st modell 310 resp 311. Höjd 11-14 cm.
Orange kanna med spricka i locket. Någon glasyrmista. Smärre repor. Bambuhandtag med skador.