SKÅP/BARSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Mahogny. Dörrpar med bakomliggande glashyllor. En underliggande låda. Detaljer i mässing. Bredd 88, djup 42, höjd 128 cm. Nyckel finns.
Ställvis repor och stötmärken. Smärre fläckar.