KOFFERT, Moritz Mädler, Leipzig, 1900-talets början.

Bemålad. Träribbor. Beslag i metall. Invändigt textilklädd samt med låda. Etikettmärkt. Längd 70 cm, bredd 50 cm, höjd 53 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, ställvis hårdare med mindre skador. Färgbortfall. Fläckar. Skav. Invändigt viss odör. Detaljer saknas. Delvis senare bemålning samt senare spik.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.