VITRINSKÅP, "Herrgården", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerat. Svängt krön. Överdel med ett par glasade dörrar. Nedtill två lådor samt ett par skåpsdörrar med räfflad dekor. Bredd 104, djup 39, höjd ca 185 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, krackelyrer, fläckar.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed