BLOMSTERUPPSATS, 2 delar, flintgods, Arthur Percy, Gefle, art déco, 1900-talets första hälft.
Grön glasyr. Fat med hänklar, figur med solfäder. Diameter 35, höjd 24 cm.
Smärre slitage.