SKÄNK, gustaviansk, 1700-talets slut.
Dörrpar med bakomliggande hyllor. 1 låda. Längd 130, djup 42, höjd 111 cm.
Slitage. Märken repor och fläckar. Lås saknas samt list saknas. Nyckel saknas.