BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal
Rak form. Fanerad i mahhogny, tre lådor med beslag i mässing, skiva i kalksten. Bredd 92, djup 45, höjd 92 cm. Nyckel finns.
Slitage, märken, fläckar, repor. RRenoverad och kompletterad. Vinglig.