STOLAR, ett par, gustavianska, Melchior Lundberg (mästare i Stockholm 1775-1812).
Signerade MLB. Genombruten rygg med spjälor, raka nedåt avsmalnande ben. Stoppad klädd lös sits med läder.
Renoverade, slitage, sits med mindre slitage.