BYRÅ, gustaviansk-stil, 1900-tal.
Fanerad i olika träslag. Intarsiadekor. Två lådor med beslag i metall. Grå stenskiva. Bredd 79, djup 44, höjd 74 cm.
Slitage, märken, repor. Nyckel saknas.