Manuellt. Vit urtavla med arabiska siffror och stavindex. Märkt "Omega". Armband i läder med detaljer i gulmetall. Urtavlans längd ca 2,7 cm.
Bruksslitage. Armband med skador. Repor. Ej funktionstestat.