MATGRUPP, 13 delar, K.A. Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft.

Bord, två karmstolar, tio stolar. Fem iläggsskivor med sarg à 50 cm vardera. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka, lösa stoppade sitsar. Plakettmärkta. Två löstagbara stödben. Bordets diameter 120 cm. Bordets totala längd inkl. skivor ca 370 cm.

Slitage. Repor och märken. Klädsel med fläckar.

Auction closed
25 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed
Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?