MATSERVIS, 66 delar, benporslin, Gustavsberg, 1900-talets första kvartal
1 terrin med lock på fat
12 mattallrikar
12 + 10 djupa tallrikar
11 assietter
1 frukosttallrikar
1 såsbåt
1 mjölkkanna
11 uppläggningsfat och skålar
6 äggkoppar
Slitage, smuts, sprickor, krackelyr, dekorbortfall, nagg.