TRANCHERBESTICK, ett par, Eskilstuna Jern, omkring sekelskiftet 1900.

Skaft i trä med knoppar i nysilver. Avslut i stål. I etui. Längd 28-37 cm.

Bruksslitage. Kniven slipad. Trä med sprickor. En knopp med glipa till skaft. Anlöpningar. Etui med skador.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.