KAFFESERVIS, ca 28 dlr, Musselmalet, Royal Copenhagen, 1900-talets mitt, porslin.

Bestående av;
1 kaffekanna (519),
1 sockerskål (605),
1 gräddkanna (522),
1 gallerskål samt fat (1052, 1062),
12 koppar med fat (719) (2 extra fat medföljer),
12 assietter (575).

Några koppar med kantnagg, bruksslitage.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.