SYSKRIN, 2 st, empire, 1800-talets början.
Klädda i röd marokäng. Tassfötter. Invändigt fackinredning. Längd 16-19cm. Nyckel finns.
Tre nycklar medföljer men snurrar i låsen. Repor. En nåldyna invändigt skadad. Fläckar. Smärre skador.